Kurser til aktive i DN
Ny i DN? Introkursus for nye frivillige Velkommen til DN. Få et overblik over foreningen, hvad du kan gøre, og hvordan du brænder igennem med det, du synes er spændende i naturen, miljøet og klimaet. Holdes i København og Middelfart.
Frivilligledelse - hvordan motiverer og leder du frivillige? Tag på frivilliglederweekend i DN. Kurset er for formænd, næstformænd og tovholdere og er bygget op omkring professionelle ledelsesværktøjer tilpasset ledelse af frivillige i DN.
Digitale kurser i frivillighåndtering Her finder du tre kurser til dig som ønsker at blive bedre til konflikthåndtering, lede eller rekruttere nye frivillige til lokalafdelingen.
Podiokursus Podio – afdelingens digitale arbejdsrum. Vil I gerne blive gode til hurtigt og effektivt at få overblik over jeres sager i Podio?